Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Telefonická objednávka: 0915 144 366

MOKASÍNY - obuv nie len pre pánov

Využívanie topánok, ktoré majú svoj pôvod v pánskom šatníku už nie je ničím neobvyklým. Dámske mokasíny nosia s obľubou hlavne Francúzsky, ktoré sú známe svojím bezchybným módnym vkusom, ale čoraz častejšie aj módne ikony či blogerky, ktoré chcú neustále nasledovať módne trendy. Ak sa tento typ topánok zapáčil aj vám, prinášam Vám pár inšpirácií na outfity s mokasínami v hlavnej úlohe. 

História 

Odkiaľ sa vzali? Mokasíny sú neodmysliteľne späté s Indiánmi, ktorí na túto obuv nedali dopustiť. Vyrábali ich zo zvieracích koží a ich dizajn sa samozrejme veľmi odlišoval od tých, čo poznáme dnes. Táto obuv už vtedy vynikala jednoduchosťou, tichou podrážkou a maximálnym pohodlím. Zdobili ich rôznymi strapcami a farebnými výšivkami z korálok a rovnako ako dnes sa najčastejšie nosili naboso.

Po objavení Ameriky sa dostali mokasíny tiež do Európy a ihneď si získali veľkú obľubu u žien i mužov. Mokasíny mali vždy široko spektrálne využitie, Indiáni ich nosili pri love a Dáni a Briti v nich farmárčili.

Nohavice a mokasíny

Nohavice a mokasíny – táto kombinácia s klasickými či zvonovými nohavicami pôsobí elegantne. Jednoliate džínsy aj nohavice cigaretového stirhu či voľnejšie kostýmové nohavice sú vhodnou kombináciou aj do práce kde treba dodržať dress code. Biela jednoduchá košeľa dotvorí každý outfit. Pri tomto type topánok však nezabudnite na doplnky a rúž aby ste zvýraznili ženskosť. 

Letné šaty

Možno nemáte radi sandále a dávate prednosť topánkam, ktoré Vám počas letných mesiacov zakrývajú nohy. Dámske poltopánky i mokasíny budú perfektne ladiť so vzdušnými šatami s kvetmi alebo košeľovými šatami. Takéto topánky je možné nosiť aj s neviditeľnými členkovými ponožkami.

Sukne a šortky

Mokasíny najlepšie vyzerajú so sukňami ku kolenám alebo trošku nad kolená. Dobre vyzerajú s úzkymi sukňami alebo v tvare písmena A. Určite je potrebné zrezignovať z obúvania mokasín ku sukniam midi a maxi. Klasická úzka sukňa, štýlové mokasíny a hore obtiahnutý sveter (alebo golfák) – to je dokonalé spojenie! Je možné nosiť mokasíny k šortkám? Samozrejme, že áno! Aj keď sa to nezdá, je to často vyberaná kombinácia v letných dňoch. Vhodné trio tvoria voľné šortky (napr. bermudy), košeľa a svetlé mokasíny. Je možné sa tiež inšpirovať pánskym štýlom a obuť si k mokasínam džínsové šortky a tričko.

 

Verím, že každý si nájde to svoje a inšpiruje sa. 

Ak Vás teda niečo zaujalo a radi by ste tento kúsok mali doma, neváhajte a navštívte našu stránku www.WEBmoda.sk alebo kamennú predajňu WEBmoda v Michalovciach. Všetky kúsky z predstavených outfitov nájdete v našej ponuke. Potrebujete poradiť, alebo pomôcť s výberom, či neviete daný produkt nájsť? Napíšte mi na ali@webmoda.sk a rada Vám s výberom pomôžem.

Vaša Ali. :)

P.S.: Aj naše nové poltopánky sú trendy a viete ich kombinovať na rovnaké spôsoby ako mokasíny. :)

Verím, že každý si nájde to svoje a inšpiruje sa. 

Ak Vás teda niečo zaujalo a radi by ste tento kúsok mali doma, neváhajte a navštívte našu stránku www.WEBmoda.sk alebo kamennú predajňu WEBmoda v Michalovciach. Všetky kúsky z predstavených outfitov nájdete v našej ponuke. Potrebujete poradiť, alebo pomôcť s výberom, či neviete daný produkt nájsť? Napíšte mi na IG: alenka.zkrajinyzazrakov a rada Vám s výberom pomôžem.

Vaša Ali. :)