Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Telefonická objednávka: 0915 144 366

FARBA ROKU 2023

Aká bude farba roku 2023? Aj Vám to vŕta v hlave? Odpoveď prednedávnom zverejnila spoločnosť Pantone. Rozhodla, že farbou roka 2023 bude Viva Magenta. Už tradične spoločnosť Pantone na konci roka vyhlasuje farbu na ďalší rok. Nevyberá ale náhodne, každá farba má svoje opodstatnenie. Pre túto farbu sa inšpiráciou stali chrobáky, ktoré produkujú najjasnejšie prírodné farbivo, ktoré pochádza z malého hmyzu nazývaného červec nopálový.

Viva Magenta

Je to netradičný odtieň, ktorý má vystihovať netradičnú dobu, v ktorej žijeme. Podľa spoločnosti Pantone v sebe Viva Magenta spája teplé, ale aj chladné tóny. Táto farba má vyjadrovať nebojácnosť, odvahu a vzbudiť pocity radosti a optimizmu. Viva Magenta má zároveň vyjadriť  silu a odvahu experimentovať a aj vyjadriť sa bez zábran. Farba, ktorú Pantone vyberá, má vystihovať najaktuálnejší trend a to nie len v módnom priemysle, ale aj v kráse a v interiérovom dizajne.

POSOLSTVO

Táto ako aj každá iná farba má svoj význam a posolstvo. Vzhľadom na dobu má pôsobiť upokojújúco, zaistiť istotu a stabilitu.  „V súčasnosti má zvolená farba vyjadrovať myšlienku, že po pandémii sa môže svet pomaly opäť začať stavať na nohy,“ hovorí Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. Viva Magenta je charakterizovaná ako hybridná farba, ktorá spája teplo a chlad a zároveň predstavuje to skutočné aj virtuálne. Odtieň s nádychom modrej a karmínovočervenej je podľa Eiseman aj „odvážny, nebojácny a pulzujúci“.

..a čo teda na to hovoríte Vy? Ste spokojný s výberom farby? Určite neváhajte a v predstihu si zadovážte kúsky, ktoré sa stanú súčasťou zbožňovaného a trendy outfitu. 

Ak Vás teda niečo zaujalo a radi by ste tento kúsok mali doma, neváhajte a navštívte našu stránku www.WEBmoda.sk alebo kamennú predajňu WEBmoda v Michalovciach. Všetky kúsky z predstavených outfitov nájdete v našej ponuke. Potrebujete poradiť, alebo pomôcť s výberom, či neviete daný produkt nájsť? Napíšte mi na IG: alenka.zkrajinyzazrakov a rada Vám s výberom pomôžem.