Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Telefonická objednávka: 0915 144 366

Starostlivosť o obuv

 Vážený spotrebiteľ,


ďakujeme Vám, že ste si zakúpili našu obuv, na ktorú sa poskytuje záruka na výrobné chyby v lehote 24 mesiacov od dátumu jej predaja.


-Pri výbere obuvi rozlišujte obuv podľa účelu, pre ktorú je určená ( pracovná, športová, rekreačná, vychádzková, spoločenská, prezúvková, domáca, módna).

-Pred prvým použitím ušňovú obuv ošetrite vhodným krémom alebo impregnáciou, čim vytvoríte účinnú ochranu proti premáčaniu. Len pravidelným ošetrovaním získa useň dlhodobú ochranu.
-Pri obúvaní uzavretých strihov používajte obuvák, aby sa nedeformovala pästná časť obuvi.
-Po vyzutí obuv napnite na napináky (najlepšie drevene) zodpovedajúceho tvaru a veľkosti Týmto udržíte tvar obuvi, vyrovnáte záhyby (vrásky) vzniknuté pri chôdzi, predĺžite životnosť obuvi, pričom drevo napinákov absorbuje vlhkosť
♦ Obuv pravidelne striedajte (len tak sa môže zvrškový materiál zbaviť vlhkosti absorbovanej z vašich nôh).
♦ Snažte sa vyvarovať úplnému premáčaniu obuvi, pokiaľ sa tak stane, vysušte ju pri izbovej teplote vyloženú novinovým papierom.
--Premáčanú obuv nikdy nesušte v kontakte ani v bezprostrednej blízkosti tepelných zdrojov.
--Obuv pravidelne kontrolujte a zabezpečte včasne opravy opätkov, prešliapaných, bežne opotrebených podošiev, porušených šitých a lepených spojov a iných vzniknutých chyb spôsobených bežným opotrebením.
Starostlivosť o obuv:


1.Obuv z hladkých ušní - zbaviť nečistôt vhodnou kefkou, mäkkou handričkou, pripadne vlhkou špongiou. Suchu useň ošetrite krémom. Vyvarujte sa rozmáčaniu, poškodzuje vzhľad povrchovej úpravy a deformuje tvar. Pokiaľ dôjde k premáčaniu obuvi, dbajte na jej včasne očistenie, vysušenie a nakrémovanie krémom určeným pre príslušný druh ušne a typ jej povrchovej úpravy.
2.Vlasove materiály - znečistenie odstrániť bielou mazacou gumou, kefovať bez vytrhávania vlasov! Na ošetrenie sú vhodne impregnačne prípravky v sprejoch. Vlasová useň sa nikdy nekrémuje!
3.Lakovaný povrch - nečistoty odstrániť mäkkým textilom za sucha alebo mokra. Povrch je nutne chrániť pred chemickými vplyvmi, rozmáčaním a mrazom.
4.High-tech materiály (nappa-stretch) - sa ľahko čistia mäkkou handričkou a teplou vodou (max. 30 'C. Nepoužívajte krémy ani leštidla.
5.Umelé koženkové materiály- čistiť mäkkou handričkou a teplou vodou (max. 30 'C.) Nikdy neprať. Povrch je nutne chrániť pred chemickými vplyvmi, rozmáčaním a mrazom.
6.Textilna obuv - čistiť jemným kefovaním, podľa druhu textilu a povahy znečistenia tiež vytieraním za vlhka, mastne škvrny čističom škvŕn na textil. Doporučujeme impregnovať nikdy neprať!

 

Upozornenie:
Obuv z ušne nie je vhodná do dažďa, tak ako lakovaná useň do mrazu. Úplné premočenie ušňovej obuvi trvale poškodí jej vzhľad a deformuje tvar. Takmer každá useň je dofarbovaná do žiaduceho odtieňa, čo môže pri nadmernom potení alebo prevlhnutí spôsobovať čiastočne zafarbovanie. K eliminácii doporučujeme špeciálne prípravky a používanie vymeniteľných stielok. High-tech materiály (nappa-stretch) sa čistia výlučné vodou, potom sa vysušia mäkkou suchou handričkou.
Podmienky reklamácie:
?prípadná reklamácia muší byť uplatnená u predajcu, kde bola obuv zakúpená a to bez odkladu, najlepšie ihneď pri zistení chyby
?k reklamácii je treba predkladať len obuv vyčistenú a zbavenú všetkých nečistôt v pevnej, najlepšie v pôvodnej krabici označenej kódom vzoru. Zníži sa tak riziko poškodenia obuvi pri preprave.
?reklamáciu predajca doloží písomným vyjadrením o stave prijatej obuvi, kde je presne definovaná chyba reklamovanej obuvi
?po uplynutí záručnej doby nárok na uznanie reklamácie zaniká.

 Za prejavenú dôveru Vám ďakujeme a prajeme Vám, aby ste sa v tejto obuvi pohodlne cítili.

 

NIKORAS s.r.o. - WEBmoda.sk .